حمل و نقل بین المللی توسط الغدیر فناور سبز

Industrial port and container yard

حمل و نقل بین المللی
در تجارت بین المللی کالا یکی از اساس های تجارت حمل کالا های خریداری شده یا به فروش رسیده است. حمل و نقل و شیوه ی حمل کالا درفرآیند صادرات و واردات کالا بسیار مهم است. انتخاب روش حمل و نقل باید با کالا مطابقت داشته باشد و شما میتوانید بر اساس کیفیت مد نظر خود , بازه زمانی در دسترس و هزینه ی مورد نظر روش مناسب برای حمل کالا را انتخاب کنید.
حمل و نقل بین المللی چیست؟
حمل و نقل بین المللی از اساس معاملات تجاری است. حمل و نقل در اصطلاح به معنای انتقال و حمل کالا یا مسافر بین دو مکان است و حمل و نقل بین المللی انتقال کالا و مسافر بین دو کشور مختلف است. چهار راه حمل و نقل شامل: جاده , دریا , هوا و راه آهن است که با توجه به مرز دریایی , زمینی و هوایی کشور ها میتوان از این راه ها استفاده کرد. حمل و نقل های بین المللی بر اساس نیاز تجاری , کشور مقصد و نوع کالا بین دو کشور انجام میشوند.
انوع حمل و نقل های بیین المللی شامل:
• حمل و نقل هوایی
• حمل و نقل دریایی
• حمل و نقل جاده ای
• حمل و نقل ریلی
حمل و نقل هوایی و معایب و مزایای آن
در حال حاضر حمل و نقل هوایی به صورت یکی از محبوب ترین حمل و نقل هاست همچنین حمل و نقل هوایی در جهان به عنوان حمل و نقل قابل اطمینان برای کالاها و تجارت بین دو کشور شناخته شده است از مزایای این نوع حمل و نقل میتوان: سرعت بالا در مسافت های طولانی بین دو کشور , امینت کالا و گسترده وسیع کالا ها نام برد. البته که نوع حمل نقل معایبی را نیز دارا هست ک عبارتند از: هزینه ی بالا , اضافه شدن هزینه سوخت و ارز به هزینه حمل , عوارض و مالیات کالا در فرودگاه , و امکان تاخیر پرواز را ذکر کرد
حمل و نقل دریایی و معایب و مزایای آن
حمل و نقل دریایی شامل حمل کالا و افراد به وسیله کشتی , قایق و دیگر شناور ها از روی دریا ها , کانال ها , تنگه ها , اقیانوس ها و.. است. از مزایای این حمل و نقل میتوان: ارسال کالا با حجم و وزن زیاد , هزینه کمتر نسبت به بقیه حمل و نقل ها و امنیت بالا نام برد و از معایب این حمل و نقل میتوان به: امکان بالا بودن مالیات بنادر , دشوار بودن ردیابی کالا و… اشاره کرد.
حمل و نقل جاده ای و معایب و مزایای آن
با وجود راه های مختلف دریای , هوایی و ریلی حمل و نقل جاده ای باز هم در بین مردم رایج است و به طور کلی این روش حمل و نقل اصلی ترین روش حمل و نقل در ایران است. مزایای این نوع حمل و نقل شامل: هزینه ی کم , تحویل ایمن و خصوصی , امکان استفاده از شبکه گسترده راه ها و برنامه ریزی برای استفاده از آنها و ردیابی کالا است.
مسافت طولانی و در نتیجه زمان بیشتر برای رسیدن کالا به مقصد , خطر آسیب دیدن کالا در مسافت زیاد , مقررات محدود کننده جاده ها , خطر ترافیک و خرابی راه ها یا وسایل حمل و نقل از معایب این نوع حمل و نقل است.
حمل و نقل ریلی و معایب و مزایای آن
این حمل و نقل با استفاده از شبکه راه آهن و ایستگاه در مقایسه با حمل و نقل های دیگر ایمنی بهتر و هزینه کمی را برخوردار است. از دیگر مزایای این حمل و نقل به کیفیت حمل بالا و قابل استفاده برای بار های عظیم میتوان اشاره کرد. معایب و خطرات تهدید کننده این حمل و نقل بالا بودن قیمت نسبت به حمل و نقل جاده ای , خرابی مکانیکی و در نتیجه مختل کردن حمل و نقل , قابل انعطاف نبودن مسیر ها به ویژه در مناطق دور افتاده است
کلام آخر
ما در این مقاله به شما برای شناخت بهتر راه های حمل و نقل بین المللی و ضرورت این حمل و نقل توضیح دادیم. شرکت الغدیرفناور سبز با سابقه خوب میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با ما در ارتباط باشید : 35 444 352 035