حمل و نقل بین المللی توسط الغدیر فناور سبز

Industrial port and container yard

حمل و نقل بین المللی
در تجارت بین المللی کالا یکی از اساس های تجارت حمل کالا های خریداری شده یا به فروش رسیده است. حمل و نقل و شیوه ی حمل کالا درفرآیند صادرات و واردات کالا بسیار مهم است. انتخاب روش حمل و نقل باید با کالا مطابقت داشته باشد و شما میتوانید بر اساس کیفیت مد نظر خود , بازه زمانی در دسترس و هزینه ی مورد نظر روش مناسب برای حمل کالا را انتخاب کنید.
حمل و نقل بین المللی چیست؟
حمل و نقل بین المللی از اساس معاملات تجاری است. حمل و نقل در اصطلاح به معنای انتقال و حمل کالا یا مسافر بین دو مکان است و حمل و نقل بین المللی انتقال کالا و مسافر بین دو کشور مختلف است. چهار راه حمل و نقل شامل: جاده , دریا , هوا و راه آهن است که با توجه به مرز دریایی , زمینی و هوایی کشور ها میتوان از این راه ها استفاده کرد. حمل و نقل های بین المللی بر اساس نیاز تجاری , کشور مقصد و نوع کالا بین دو کشور انجام میشوند.
انوع حمل و نقل های بیین المللی شامل:
• حمل و نقل هوایی
• حمل و نقل دریایی
• حمل و نقل جاده ای
• حمل و نقل ریلی
حمل و نقل هوایی و معایب و مزایای آن
در حال حاضر حمل و نقل هوایی به صورت یکی از محبوب ترین حمل و نقل هاست همچنین حمل و نقل هوایی در جهان به عنوان حمل و نقل قابل اطمینان برای کالاها و تجارت بین دو کشور شناخته شده است از مزایای این نوع حمل و نقل میتوان: سرعت بالا در مسافت های طولانی بین دو کشور , امینت کالا و گسترده وسیع کالا ها نام برد. البته که نوع حمل نقل معایبی را نیز دارا هست ک عبارتند از: هزینه ی بالا , اضافه شدن هزینه سوخت و ارز به هزینه حمل , عوارض و مالیات کالا در فرودگاه , و امکان تاخیر پرواز را ذکر کرد
حمل و نقل دریایی و معایب و مزایای آن
حمل و نقل دریایی شامل حمل کالا و افراد به وسیله کشتی , قایق و دیگر شناور ها از روی دریا ها , کانال ها , تنگه ها , اقیانوس ها و.. است. از مزایای این حمل و نقل میتوان: ارسال کالا با حجم و وزن زیاد , هزینه کمتر نسبت به بقیه حمل و نقل ها و امنیت بالا نام برد و از معایب این حمل و نقل میتوان به: امکان بالا بودن مالیات بنادر , دشوار بودن ردیابی کالا و… اشاره کرد.
حمل و نقل جاده ای و معایب و مزایای آن
با وجود راه های مختلف دریای , هوایی و ریلی حمل و نقل جاده ای باز هم در بین مردم رایج است و به طور کلی این روش حمل و نقل اصلی ترین روش حمل و نقل در ایران است. مزایای این نوع حمل و نقل شامل: هزینه ی کم , تحویل ایمن و خصوصی , امکان استفاده از شبکه گسترده راه ها و برنامه ریزی برای استفاده از آنها و ردیابی کالا است.
مسافت طولانی و در نتیجه زمان بیشتر برای رسیدن کالا به مقصد , خطر آسیب دیدن کالا در مسافت زیاد , مقررات محدود کننده جاده ها , خطر ترافیک و خرابی راه ها یا وسایل حمل و نقل از معایب این نوع حمل و نقل است.
حمل و نقل ریلی و معایب و مزایای آن
این حمل و نقل با استفاده از شبکه راه آهن و ایستگاه در مقایسه با حمل و نقل های دیگر ایمنی بهتر و هزینه کمی را برخوردار است. از دیگر مزایای این حمل و نقل به کیفیت حمل بالا و قابل استفاده برای بار های عظیم میتوان اشاره کرد. معایب و خطرات تهدید کننده این حمل و نقل بالا بودن قیمت نسبت به حمل و نقل جاده ای , خرابی مکانیکی و در نتیجه مختل کردن حمل و نقل , قابل انعطاف نبودن مسیر ها به ویژه در مناطق دور افتاده است
کلام آخر
ما در این مقاله به شما برای شناخت بهتر راه های حمل و نقل بین المللی و ضرورت این حمل و نقل توضیح دادیم. شرکت الغدیرفناور سبز با سابقه خوب میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما در ارتباط باشید : 35 444 352 035