گمرک یزد

یزد مرکز استان یزد بوده و از کلان شهر های ایران به حساب می آید. این استان در کنار کویر مرکزی ایران قرار دارد. این استان از دومین شهرهای دارای جمعیت و سکنه تاریخی در ایران می باشد و از نظر فرهنگی و پزشکی دارای رتبه بالایی می باشد. در این شهر صنایع بزرگ و زیادی از جمله فرش بافی، پارچه بافی، فولاد و معادن ذغال سنگ و …. وجود دارد و جزو پنج استان برتر صنعتی در ایران به شمار می آید.

موقعیت اقتصادی یزد

اقتصاد یزد یکی از اقتصاد های پر رونق می باشد زیراانواع صنایع مختلف در این شهر قرار دارد از جمله صنایع فعال یزد می توان به : نساجی فرش و بافت انواع فرش ها، کارخانجات نساجی انواع پارچه های ساده و طرح دار، صنعت فولاد سازی، انواع معادن آهن، زغال سنگ و سنگ، کارخانه های تولید انواع کابل ها و فیبرها نوری، انواع کارخانجات کاشی و ساخت و ساز ظروف، انواع کارخانجات صنایع غذایی و صنعت طلاسازی و ….. اشاره کرد که وجود این صنایع این شهر را به شهری صنعتی بدل کرده است.

چه نوع کالاهایی از به صورت تخصصی از گمرک یزد ترخیص می شود:

در برخی از گمرک ها کالاهایی به صورت تخصصی از آن گمرک ترخیص می شود. این ترخیص تخصصی کالا برای این است که کالاهای وارداتی زودتر از گمرک ترخیص و به بازار مصرف عرضه شوند. حال کالاهایی که به صورت تخصصی از گمرک سزد ترخیص می شوند می توان به: خودروها، انواع پارچه، انواع لوازم خانگی مانند: یخچال، لباسشویی، ظرفشویی، گاز، انواع چسب ها، انواع لاستیک ها و …. می باشد.

چگونگی ترخیص کالا از گمرک یزد

کالاهایی که به کشور وارد می شود تا زمان ترخیص از گمرک در انبارهای گمرک نگهداری می شود خارج کردن کالا از گمرک منوط به داشتن قبض انبار می باشد برای داشتن قبض انبار فروشنده کالا باید مدارک مورد نیاز را به خریدار ارسال نماید. برای ترخیص کالا علاوه بر قبض انبار نیاز به مدارکی دیگر می باد که به مجموع آنها اظهارنامه می گویند. مدارکی که برای تنظیم اظهارنامه ترخیص کالا نیاز است به شرح زیر می باشد: بارنامه، بیمه نامه، فاکتورهای خرید کالا، ترخیصیه، پیش فاکتور، گواهی بازرسی، کارت بازرگانی و …..

هزینه های ترخیص کالا از گمرک یزد

هزینه های ترخیص کالا از تمامی گمرک ها یکی می باشد و بر اسای نوع و حجم کالاها مشخص و محاسبه می شود. برای ترخیص تمامی کالاها از گمرک باید نسبت به پرداخت حقوق ورودی آن کالا بر اساس مصوبات صادر شده در بخشنامه ها اقدام کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما در ارتباط باشید : 35 444 352 035