صفر تا صد واردات کالا از دبی از مواردی است که اکثر افراد نیازمند آموزش آن هستند. شما برای اینکه بتوانید واردات و صادرات موفقی را داشته باشید نیازمند این هستید که به تمامی دانش های روز در این زمینه دست یابید.

همچنین باید قوانین و مقررات مقصدی که قصد واردات به آن را دارید کاملا بشناسید. آگاهی از این امور به شما در تجارتتان کمک زیادی خواهد کرد. کشور امارات که شهر دبی در آن واقع شده‌است همواره برای امور تجارت خود قوانین جدیدی را وضع می کند. در اینجا به آن ها اشاره خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

قوانین واردات کالا از دبی

دبی از لحاظ جغرافیایی در جنوب دریای خلیج فارس واقع شده‌است و قسمت اعظم آن را خشکی و بیابان فرا گرفته‌است.

از طرفی جالب است بدانید که تجارت در این شهر برای هر فردی آزاد است. شما به راحتی می توانید برای امور صادرات و واردات کالاهای خود با کشور امارات وارد مذاکره شوید.

امارات دارای 27 منطقه آزاد تجاری می باشد. به همین دلیل است که تجارت در این کشور کار چندان سختی نمی باشد ولی این کشور هم، همانند سایر کشور ها برای این امور قوانین خاص خودش را دارد. بنابراین آگاهی از صفر تا صد واردات از دبی لازم و ضروری می باشد تا بتوانید در این زمینه موفق عمل کنید.

مهمترین اقلام صادراتی و وارداتی از دبی

از جمله صادرات های مهمی که در دبی صورت می گیرد نفت خام است و در درجات بعدی ماشین و دستگاه های برقی می باشند.

هر کدام از این موارد برای دبی از ارزش خاصی برخوردارند، اما در قسمت واردات موارد دیگری مهم اند همچون:

  • واردات سنگ های با ارزش و خاص
  • خودرو و دستگاه های صنعتی و لوازم یدکی این دستگاه ها
  • آهن و فولاد
  • مواد پلاستیکی

مهم ترین اقلام وارداتی از دبیواردات ایران از دبی به چه صورت انجام می شود؟

کشور ایران با دبی واردات و صادرات زیادی را در زمینه انواع کالاها انجام می دهد. طبق آماری که به دست آمده است این حجم از صادرات و واردات به 80 درصد هم می رسد که بخش اعظم از آن مربوط به خودرو بوده است. میزان واردات کالا از کشور امارات به حدود 7 میلیون تن هم می رسد.

این کشور دارای قوانین خاصی برای انجام واردات و صادرات می باشد و از نظر اقتصادی بسیار پر قدرت است.

کالاهای غیر اورجینال زیادی از چین به دبی وارد می شوند. تاجران ایرانی باید در هنگام خرید کالاهای این چنینی به موارد زیادی دقت داشته باشند تا بتوانند کالاهای اصلی را از کالا های فیک و تقلبی تشخیص دهند.

برای اینکه در دام خرید کالاهای تقلبی گرفتار نشوید و بتوانید کالاهای اصل و اورجینال تهیه نمایید نیاز است که به نمایندگی های رسمی در زمینه کالای مورد نظرتان در دبی مراجعه کنید.

همچنین می توانید به اتاق بازرگانی دبی مراجعه کنید و لیست تمامی نمایندگی ها و فروشگاه های معتبر در زمینه خرید کالاهای مورد نظرتان را از آن ها دریافت نمایید.

مزیت واردات از دبی چیست؟

در این مقاله که به صفر تا صد واردات از دبی می پردازیم بهتر است به مزیت های واردات از دبی اشاره کنیم که شامل موارد زیر است:

  • چون دبی از لحاظ جغرافیایی به کشور ایران نزدیک است برای تاجران هزینه کمتری جهت حمل و نقل کالا هایشان خواهد داشت. در نتیجه سرعت و هزینه حمل این کالاها افزایش خواهد یافت.
  • از طرفی به دلیل اینکه کشور ایران از لحاظ سیاسی تحریم می باشد شما می توانید به برندهایی در این کشور دسترسی داشته باشید که اجازه ورود از کشورهای تولید کننده آن ها به صورت مستقیم به کشور ما وجود ندارد. به این ترتیب تاجران ایرانی مقصد کالاهای خود را کشور امارات و دبی قرار می دهند. زمانی که کالاها وارد این کشورها شدند اقدام به صادر کردن آن ها به ایران می کنند.

برای واردات از دبی چقدر باید هزینه کنیم؟

دبی دارای تعرفه مشترک شورای همکاری خلیج فارس می باشد. بنابراین طبق این تعرفه و عوارض گمرکی برای تمامی محصولات 5 درصد از ارزش CIF در نظر گرفته شده است.

اگر می خواهید بدانید که حقوق گمرکی در امارات و دبی به چه صورت محاسبه می شود باید گفت که نرخ حقوق گمرکی 5 درصد از ارزش کالا به علاوه هزینه بیمه حمل و نقل کالا ها می باشد. 50 درصد شامل الکل و 100 درصد شامل سیگار است.

واردات کالا از دبی شامل مالیات بر ارزش افزوده نیز می شود. اگر فردی مالیات بر ارزش افزوده را در این کشور ثبت کرده باشد هنگامی که اقدام به واردات کالا می نماید باید این هزینه را طبق شارژ معکوس پرداخت کند. البته این موضوع ربطی به عوارض گمرکی ندارد و جداگانه در هزینه های شما محاسبه می شود.

 مراحل ترخیص کالا به چه صورت است؟

  • باید اطلاعات کافی در مورد مشخصات کالای خود داشته‌باشید: تمامی مشخصات فنی و قیمت کالاهایی را که قصد وارد کردن آن ها را دارید به طور دقیق از فروشندگان آن ها در دبی استعلام بگیرید تا بتوانید اظهار نامه خود را پر کنید.
  • بررسی هزینه های کالاهایی که قصد وارد کردن آن ها را دارید: قیمت گذاشتن بر روی کالاهای وارداتی و محصولاتی از این قبیل به عواملی همچون نیاز افراد کشور، قیمت نهایی محصول، وضع بازار داخلی و فصلی که قصد فروش آن را دارید وابسته‌است و به این صورت انجام می گیرد.

همچنین تاجران قبل از انجام هر گونه واردات کالا باید از تعرفه های گمرکی اطلاعات کافی را داشته‌باشند. از طرفی فروشنده محصول هم باید پیش فاکتور خود را به گمرک کشور بفرستد.

  • مشخص کردن قیمت نهایی محصول: این قیمت زمانی تعیین می شود که تمامی محاسبه های گمرکی بر روی محصول مورد نظر صورت گرفته‌باشد. حتی برگه ترخیص کالا نیز برای آن ارسال شده‌باشد. یعنی هزینه های جابجایی و انبارداری و … نیز برای آن کالا در نظر گرفته شده‌باشد.

دلیل روی آوردن تاجران به واردات کالا از دبی

کشور امارات از قطب های اقتصادی مهم دنیا می باشد که با کشورهای زیادی از جمله ایران ارتباطات اقتصادی برقرار کرده است.

بدلیل اینکه کشور امارات از شرکت های وارد کننده هیچ گونه هزینه گمرکی نمی گیرد. بنابراین تمامی کالاهایی که از این کشور وارد می شوند با قیمت اصلی خود به فروش می رسند. اکثر تجار ایرانی برای اینکه بتوانند هزینه های گمرکی و ارسال محصول خود را کاهش دهند، برای خرید و وارد کردن کالا های مورد نظر خود اقدام به تجارت با این کشور می نمایند.

پیش نیازهای تجارت با دبی

برای اینکه بتوانید ترخیص کالا های خود را به درستی انجام دهید باید قوانین واردات و صفر تا صد واردات کالا از دبی را بدانید.

برای این امر نیاز است که به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشید. شما می توانید برای این که در این زمینه موفق تر باشید از یک مترجم زبان کمک بگیرید.

برای اینکه بتوانید ترخیص کالا از دبی را به خوبی انجام دهید باید تمامی استاندارد های لازم را در این زمینه دریافت کنید. به همین دلیل باید مدارک لازم و مرتبط با سلامت کالا را دریافت نمایید و مجوزات لازم از جمله وزارت بهداشت را برای ترخیص کالای خود داشته باشید.

تمامی افرادی که وارد کننده مواد غذایی و آرایشی بهداشتی می باشند برای ترخیص کالاهای خود باید این مجوزات را گرفته‌باشند. دریافت آن نیازمند طی کردن مراحل مهمی می باشد و مستلزم داشتن برگه فرمول ساخت کالا و مواد سازنده آن، برگه آنالیز و بررسی کالا و مجوزهای وزارت بهداشت می باشد

از مجوزهای مورد نیاز دیگر برای ترخیص کالا مجوز سازمان اتمی برای وسایلی همچون تلفن همراه و وسایل مهم پزشکی، مجوز کانون رشد فکری کودکان و نوجوانان برای وسایلی هم چون اسباب بازی و وسایل مرتبط دیگر می باشد. بنابراین تمامی کالاهایی که از دبی وارد می شوند باید دارای مجوز ها و استانداردهای کیفی لازم باشند.

بعد از طی کردن این مراحل باید برای حمل کالاها، هزینه های بالانس محصول، اصل سند حمل کالا از شخص ارائه‌دهنده محصول، ترانزیت داخلی و خارجی برای کالای مورد نظر به گمرک، سند های تهیه ارز و سایر سند های مرتبط برای کشتیرانی، رسیدن کالا به گمرک، سند های مربوط به بازرسی، هزینه حمل محصولات به انبار و نهایتا تعهد های مالیاتی و ارزی و غیره انجام شود.

نتیجه گیری

اگر می خواهید در زمینه تجارت و واردات در دبی موفق عمل کنید و در نهایت به سودآوری خوبی دست یابید بهتر است که با صفر تا صد واردات از دبی آشنایی پیدا کنید. اطلاع از قوانین و مقررات هر جایی لازمه تجارت است.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما در ارتباط باشید : 35 444 352 035