+انواع فوم چیست؟

۱-فوم پلی یورتان

پلی یورتان یک پلیمر ترموست Thermoset میباشد که از ترکیب متیلن دی ایزوسانات با پلی اول ها و برخی  افزودنی های شیمیایی دیگر پدید می آید.

با انتخاب این افزودنی ها و تغییر شرایط شیمیایی و فیزیکی فرایند واکنش، می توان خواص  گوناگونی را برای کاربردهای متنوعی به وجود آورد. همین ویژگی پلی اورتان باعث گسترش کاربرد آن  در بخشهای مختلف زندگی  شده است.

این پلیمر به دلیل hygienic بودن به فرم الستومر در ساخت روکش های مخازن، نقاله ها و بسته بندی در صنایع غذایی و دارویی، ساخت دستکش ها، پوشش ها و سایر تجهیزات جراحی و اتاق عمل، قلب و سایر اعضای مصنوعی و… کاربردهای فراوانی دارد.

همچنین  شکل اسفنجی آن در تولید مبلمان ، تخت خواب، موکت و کفپوش و … به صورت گسترده استفاده می شود. در صنایع اتومبیل نیز از فوم نرم (flexible foam) و فوم اینگرال (Integral skin foam) در ساخت قطعات تریم داخلی خودرو نظیر صندلی ها، قربیلک فرمان، دستگیره ها و … و به صورت structural foam در ساخت قطعاتی نظیر سپر خودرو استفاده می شود. امروزه رنگها و پوششهای ضد خوردگی پلی اورتان نیز با توجه به عمر و دوام بسیار بالای آنها گسترش بسیاری یافته اند.

2-فوم پلی اتیلن:

فوم پلی اتیلن ترکیبی است از پلی اتیلن فشرده و حباب های ریز هوا که به دلیل داشتن خاصیت تراکم سلول بهترین ایزولاسیون و عالی ترین عایق برودت، حرارت، رطوبت و صدا می باشد. فوم در دمای ۳۵- تا ۹۰+ درجه سانتیگراد قابل استفاده بوده و در مقابل عوامل مخرب شیمیایی و فرساینده محیطی مقاوم بوده و ضد رطوبت می باشد و از نفوذ آب جلوگیری می نماید. ورق های فوم پلی اتیلن ،به عنوان عایق حرارتی ، صوتی ورطوبتی در دیواره، سقف وکف ساختمان ها به منظور ممانعت از انتقال صدا ورطوبت از طبقات و یا واحدها به یکدیگر استفاده می شود.

امروزه این محصول به دلیل راندمان بالای ایزولاسیون، کیفیت ودوام بالا، خاصیت ضدآب بودن، مقاومت شیمیایی بالا، قیمت مناسب، سهولت نصب، سهولت حمل ونقل وعدم آلوده سازی محیط زیست جایگزین سایر عایق های رایج گردیده است.

پلی فوم علاوه برعایق نمودن ساختمان دربرابر اتلاف انرژی، یک عایق صوتی و پوششی مناسب برای قسمت های مختلف بنا می باشد.

این محصول به صورت متالیز شده همراه باروکشی از آلومینیوم ویاسایر فلزات، به منظور پوشش نماها ویا سقف سوله ها، بسیار مناسب ومقرون به صرفه می باشد.

3-فوم پلی استایرن(یونولیت) :

یونولیت یا پلاستوفوم ماده ای سفید رنگ و عایق رطوبت و صدا  است که اولین بار توسط آلمان نازی در جنگ جهانی دوم برای ساخت پل های شناور روی آب ساخته شد. فوم پلی استایرن یکی از فراورده های صنایع پتروشیمی بوده و شکل ظاهری آن از بلور های ریز تشکیل شده است که در مجاورت فشار و بخار منبسط می گردد.

بلوک های یونولیتی «پلی استایرن» مدتی است که برای ساختمان سازی در کشور و در آپارتمان های بلند به دلیل سبکی و کم هزینه بودن مورد استقبال انبوه سازان قرار گرفته است.

این بلوک ها در دو نوع «قابل اشتعال» و «غیر قابل اشتعال» در بازار عرضه می شوند. وزن هر قطعه بلوک سیمانی که در ساختمان سازی به کار می رود، ۱۵ کیلوگرم است، در حالی که وزن بلوک های یونولیتی بسیار ناچیز است و تا اندازه بسیار زیادی موجب پایین آوردن وزن ساختمان می شود. با وجود پوشش نسوزی که زیر و روی این بلوک را محصور کرده است، در صورت آتش سوزی در ساختمان، این بلوک ها تنها تا ۲۰ دقیقه تاب مقاومت در برابر حرارت را دارند. ایمنی اماکن مسکونی در برابر حریق و حادثه از جمله مواردی است که باید از نظر ایمنی شهری مورد توجه قرار گیرد. در ایمنی یک ساختمان موارد زیادی نقش دارد که می توان به مصالح به کار رفته در آن به عنوان یکی از مهم ترین موارد اشاره کرد.

بلوک های «پلی استایرن» به دلیل سبکی وزن خود، وزن نهایی ساختمان را کم می کنند، به همین دلیل در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند. بلوک های مذکور نقش باروری ندارند و به همین دلیل در برابر زلزله ایمن هستند. اما این بلوک ها، در برابر آتش به راحتی حجم خود را از دست می دهند و تنها اشکال این بلوک ها، کمی مقاومت در برابر حرارت و شعله وری آنها است.

+مراحل تولید یونولیت (فوم) سقفی:

مواد اولیه یونولیت سقفی (پلاستوفوم) پلی استایرن انبساطی است. پلی استایرن انبساطی موادی است به شکل رزین یا شکر با سایزهای گوناگون این مواد دارای تاریخ مصرف محدود می باشند. و باید هنگام مصرف وتولید به تاریخ انقضای آن توجه شود.

1-مرحله اول تولید یونولیت سقفی : پخت مواد

دراین مرحله مواد به وسیله بخار آب اکسینه یا به اصطلاح پخته و آماده تولید بلوک مادر در سیلوی مخصوص نگهداری مواد می شود. لازم به ذکر است که دما وحرارت اطراف سیلوها و مقدار رطوبت محل نگهداری سیلوها بسیار حایز اهمیت است. و باید در درجه خاص نگهداری شود.

2-مرحله دوم تولید یونولیت سقفی : تولید بلوک یونولیت (قالب مادر)

در این مرحله مواد پخته شده بعد از نگهداری در سیلوها برای مدت زمان معین به داخل قالب ریخته شده. و مجددا با بخار آب بصورت بلوک یا قالب مادر در می آید. در این مرحله فشار بخار ورودی ومقدار حرارت ورطوبت حایز اهمیت می باشد.

بعد از تولید بلوک باید در انباری با دستگاه تهویه پیشرفته نگهدار ی شود. ودر تمام مدت لازم است دمای محل نگهداری بلوک یکسان باشد. بعد از این مرحله بلوک آماده برش می گردد.

3-مرحله سوم تولید یونولیت سقفی: برش یونولیت (CNC)

دراین مرحله که به اصطلاح مرحله آرایش بلوک مادر گفته می شود. و طی آن بلوک های مادر بعد از نگهداری در انبار به مدت دو یا سه روز آماده برش می گردند. برش به وسیله دستگاه CNC انجام می گیرد. و در ابعاد و اندازه های مختلف برش می خورد که این امر بسته به نوع سفارش مشتری می باشد.

4-مرحله چهارم یونولیت سقفی :کنترل کیفیت یونولیت (QC)

در تمام مراحل تولید، کنترل کیفیت و آزمایشگاه کارخانه نقش مهمی در کیفیت کالا دارد. و نیروی کنترل کیفی به کمک وسایل آزمایشگاه دقیق و مدرن کیفیت محصول تولید ی کارخانه را تضمین می کند که این امر باعث رضایت مشتری از محصول کارخانه و دوام تولید این کارخانه می باشد.

+خط تولید فوم سقفی شامل:

1-دیگ بخار 3تن

2- بلوک زن 1*2

3- مواد پز

4- برش CNC سه بلوکه اتوماتیک

5- ورق بر اتوماتیک

6- کمپرسور750 لیتری

7- دستگاه جوش

8- تصفیه آب برای دیگ بخار

 

*این شرکت آمادگی دارد تا با استفاده از تجارب ارزنده خود،دستگاه های تولید فوم با کیفیت خوب و مناسب از کشور های مختلف از جمله چین برای شرکت های تولیدی تامین و وارد نماید،در ضمن کلیه ی کارهای واردات(ثبت سفارش،خرید،حمل کالا، ترخیص)و نصب و راه اندازی دستگاه در محل کارخانه ی شما را انجام دهد.

*لطفا با ما در ارتباط باشید…

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما در ارتباط باشید : 35 444 352 035