*تزریق پلاستیک یک تکنولوژی ساخت برای تولید انبوه قطعات پلاستیکی یکسان با خطای پایین است. در تزریق پلاستیک ابتدا گرانول های پلیمر ذوب می شوند و سپس تحت فشار به درون یک قالب تزریق می شوند. پلاستیک مایع درون قالب خنک شده و جامد می شود.

*مواد اولیه تزریق پلاستیک پلیمرهای ترموپلاستیکی هستند که قابلیت رنگ آمیزی و پر شدن توسط افزودنی های دیگر را دارند. در واقع دستگاه تزریق پلاستیک شامل قیف تغذیه، مته مارپیچی جهت تزریق، واحد حرارتی و واحد گیره می باشد. قالب‌ها در صفحات گیره دستگاه قفل شده و سپس پلاستیک از دهانه اسپرو به قالب داخل و قطعه تزریقی ایجاد می‌گردد.

+مشخصات فنی:

-مشخصات فنی دستگاه تزریق پلاستیک:

-در ادامه به شرح مشخصات تفصیلی این محصول می پردازیم.

*تولید کنندگان برتر دستگاه تزریق پلاستیک اروپایی و چینی*

-تولید کنندگان برتر دستگاه تزریق پلاستیک اروپایی:

ENGEL

Arburg

Krauss Maffei

Battenfeld

Demag

-تولید کنندگان برتر دستگاه تزریق پلاستیک چینی:

HAITIAN

CHEN HSONG

GUANGDONG YIZUMI BORCH

L.K TECHNOLOGY

FU CHUN SHIN

NINGBO HAIDA

TEDERIC MACHINERY

WELLTEC MACHINERY

NINGBO HAIXIONG

ZHEJIANG SOUND

NINGBO CHUANGJI

POWERJET PLASTIC MACHINERY

NINGBO TONGYONG

NINGBO SHUANGMA

*دستگاه‌ های تزریق بسته به میزان نیروی اعمالی صفحات گیره‌ آنها به تناژهای مختلف تقسیم بندی می‌شوند. این نیرو، قالب را هنگام فرآیند تزریق ثابت و بی حرکت نگاه می دارد. تناژ دستگاه می‌تواند محدوده‌ ای بین 5 تا 6000 تن را در بر گرفته و البته تناژهای بسیار بالا از کاربرد نسبتا کمتری برخوردار می‌باشند.

نیروی گیره‌ موردنیاز توسط مساحت تصویر‌ شده قطعه تعیین می گردد. سپس، به ازای هر اینچ مربع از این ناحیه تصویر‌ شده، ضریبی ما بین 2 تا 8 تن در آن ضرب شده و نیروی گیره موردنیاز حاصل می‌گردد. به عنوان قاعده‌‌ ای کلی، 4 یا 5 تن بر اینچ مربع عددی قابل قبول برای اکثریت قطعات تزریقی محسوب می‌شود. اگر پلاستیک مورد استفاده بسیار خشک باشد، به فشار تزریق بیشتری برای پر نمودن قالب نیاز خواهیم داشت و نتیجتاً نیروی گیره بالاتری نیز برای نگاه داشتن قالب، مد نظر خواهد بود. همچنین، نیروی گیره‌ مورد نیاز ممکن است به واسطه نوع مواد مصرفی و ابعاد قطعه تعیین گردد: قطعات پلاستیکی بزرگتر، نیروی گیره‌ بیشتری را نیاز خواهند داشت.

دلیل محبوبیت و استفاده گسترده از تزریق پلاستیک، هزینه بسیار پایین ساخت هر قطعه در تیراژهای بالا است. تزریق پلاستیک تکرار پذیری بالا را در کنار آزادی بالای طراحی ارائه می کند. محدودیت های اصلی تزریق پلاستیک از نوع اقتصادی هستند چون با اینکه تولید با استفاده از تزریق پلاستیک در تیراژ بالا بسیار به صرفه است، اما در مقابل سرمایه اولیه به نسبت بالایی برای شروع پروسه لازم است. از دیگر محدودیت های تزریق پلاستیک زمان نسبتا بالای رسیدن از طرح به تولید قطعه است.

+انواع ماشین های تزریق پلاستیک:

1-عمودی

2-افقی

+انواع ماشین های تزریق از جهت سیستم انتقال مواد:

1-پیستونی

2-ماردونی یا پیچی

+انواع ماشین تزریق از جهت حرکت صفحه متحرک:

1-جکی

2-بازویی

3-قسمت های دستگاه تزریق

4-قسمت قالب گیری

5-قسمت تزریق

+اجزای دستگاه تزریق پلاستیک:

1-مارپیچ

2-نازل

3-سیلندر تزریق

4-قیف مواد

5-گرمکن

6-حرارت سنج

7-ترموکوپل

+دستگاه تزریق پلاستیک چگونه کار می کند؟

-ابتدا گرانول های پلیمر خشک شده و در قیف قرار داده می شوند. این گرانول ها در قیف با پودر ها و پیگمنت های رنگی و دیگر افزودنی های تقویت کننده ترکیب می شوند.

-گرانول ها به بشکه تغذیه می شوند. گرانول ها در بشکه حرارت دیده، با یکدیگر ترکیب شده و با یک پیچ چرخان به سمت قالب هدایت می شوند. هندسه پیچ و بشکه به گونه ای بهینه طراحی شده است که به بالا بردن فشار به میزان لازم و ذوب شدن ماده کمک کند.

-تلمبه به جلو حرکت کرده و پلاستیک ذوب شده از طریق سیستم چرخنده به قالب تزریق می شود و همه فضای خالی قالب را پر می کند. با پایین آمدن دمای ترموپلاستیک، ماده جامد شده و شکل قالب را به خود می گیرد.

-در نهایت قالب گشوده شده و قطعه جامد توسط پین های افشانک به بیرون هل داده می شود، سپس قالب دوباره بسته شده و پروسه برای تزریق قطعه بعدی تکرار می شود. تکرار این پروسه می تواند بسیار سریع انجام شود: چرخه تزریق پلاستیک معمولا بسته به اندازه قطعه می تواند از ۳۰ تا ۹۰ ثانیه طول بکشد. پس از آماده شدن محصول، قطعه روی کانوایر و یا در یک مخزن نگهدارنده رها می شود. معمولا قطعاتی که با تزریق پلاستیک ساخته می شوند به محض ساخت آماده استفاده بوده و نیازی به طی مراحل پولیش، پرداخت و پست پروسس ندارند.

+دستگاه های تزریق پلاستیک استاندارد از تناژ 90 تا 3300 تن:

کاربرد این دستگاه ها در صنایع مختلف می باشد:

1-تولید اسباب بازی

2-قطعات خودرو

3-تجهیزات پزشکی

4-لوازم باغبانی

5-صنایع هوا و فضا

6-تجهیزات نظامی

7-قطعات ساختمانی

8-ظروف یکبار مصرف

9-و تمام اجناس پلاستیکی دیگر قابل استفاده می باشد.

– دستگاه تزریق پلاستیک تولید پریفرم:

به این دستگاه اصطلاحا دستگاه پت نیز گفته می شود، برای ساخت محصولاتی که از جنس پلی اتیلن ترفتالات استفاده می شود این ماده شفاف به کار می رود. به دلیل بهداشتی بودن این جنس برای تولید بطری در کارخانجات آب معدنی و نوشابه بیشترین کاربرد را دارد و همچنین بخاطر استحکام و نشکن بودن این ماده کاربرد فراوانی دارد. در این دستگاه از شاسی بزرگ تر و از سیلندر و ماردون بلندتر استفاده می کنند تا سرعت تزریق مواد بالاتر رود و سرعت خنک شدن قالب نیز سریع تر انجام می شود زیرا پت در دمای بالا زود از بین می رود.

+مشخصات فنی اجزای دستگاه تزریق پلاستیک:

(واحد کنترل)

1-سیستم کنترل، تجهیز شده به دو عدد cpu به منظور کنترل دقیق و سرعت بالا

2-قابلیت مشاهده و گزارش گیری آمار تولید و خطا های سیستم

3-قابلیت ثبت و ذخیره اطلاعات قالب در حافظه داخلی

4-قابلیت نصب و پشتیبانی ربات

5-نمایش دمای روغن هیدرولیک مخزن

6-نمایشگر آنلاین فرآیند عملکرد ماشین در صفحه نمایش جهت بررسی و کنترل کیفیت محصول

7-مجهز به سیستم تست و عملکرد 0/1(ورودی و خروجی) دیجیتال

8-سیستم کنترل درجه حرارت PID جهت کنترل دقیق دمای سیلندر

9-صفحه نمایش پی ال سی تکمیشن 2 با مانیتور 12 اینچ

10-قابلیت تغییر زبان به چند زبان از جمله انگلیسی، فارسی

(واحد تزریق)

1-هیدروموتور با کارایی و گشتاور بالا

2-قابلیت تنظیم و کنترل تراکم مواد گیری

3-مجهز به سیستم بارگیری قبل از تزریق

4-انتخاب نوع و ابعاد سیلندر متناسب با نیاز مشتری

5-قابلیت کنترل و عملکرد تزریق درسه حالت محل، زمان، فشار

6-مجهز به درب محافظ تزریق

7-کنترل وزن تزریق توسط خط کش با دقت بالا

8-سیستم تزریق چند مرحله ای

9-قطعات برقی اشنایدر فرانسه

10-سیلندر و ماردون بایمتال

11-کنترل هیتر اس اس آر

12-دارای گیج مقسم آب با اندازه گیری فشار و حرارت

(واحد گیره)

1-قابلیت انجام پران در حالت های مختلف

2-مجهز به آب نمای قالب با قابلیت نمایش دما و فشار آب

3-مجهز به سیستم پران هیدرولیکی و پنوماتیکی جهت کارایی بهتر

4-حفاظت الکتریکی، هیدرولیکی، مکانیکی درب ها جهت کارکردی ایمن و مطمئن

6-میل تایبار با پوشش کرم سخت و ضریب کشش بالا

7-سیستم حفاظت قالب با دقت بالا

8-استفاده از کفشک های قابل تنظیم جهت بالا رفتن عمر تایبار و بوش های صفحه

9-کنترل دقیق حرکت گیره توسط خط کش های الکترونیکی با دقت بالا

10-گیره ریخنه گری با بازوهای سه ردیفه یکپارچه

11-گارانتی گیره و شاسی 5 سال

12-رنگ آمیزی سه لایه خودرویی

13-دارای دو عدد شیر ماهیچه کش نصب شده

(واحد هیدرولیک)

1-هیدروموتور پیستونی با گشتاور بالا و صدای کم

2-مجهز به آلارم دمای روغن و کنترل سطح روغن

3-مدار هیدرولیکی با کارایی بالا و صدای کم

4-طراحی مناسب مدار هیدرولیک جهت دسترسی آسان به المان ها

5-استفاده از شیر پروپرشنال جهت کنترل دقیق و سریع فشار و سرعت عملکرد دستگاه

6-الکتروموتور فاز ایتالیا

7-پمپ سومیتومو ژاپن

8-اتصالات هیدرولیک کونتنیتال آلمان

9-شیر آلات هیدرولیک یوکن ژاپن

+دستگاه تزریق پلاستیک کوچک:

دستگاه تزریق پلاستیک رومیزی یا دستگاه تزریق پلاستیک کوچک توانایی تولید قطعات کوچک پلاستیکی را دارد. حداکثر وزن تزریق در این دستگاه تا 30 گرم می باشد. از ویژگی های این دستگاه می توان به موتور برقی و کاملا اتوماتیک اشاره نمود که جایگزین نمونه هیدرولیکی آن شده است.

دستگاه تزریق پلاستیک کوچک بخاطر وزن کم، بدون نیاز به جرثقیل قابل جا بجایی می باشد و همین طور به خاطر سایز کوچک آن در محل هایی غیر از کارخانه یا کارگاه های صنعتی قابل استفاده است و می توان در یک اتاق کوچک نیز از این دستگاه استفاده کرد، به همین دلیل به آنها دستگاه تزریق پلاستیک خانگی نیز می گویند.

دستگاه تزریق پلاستیک کوچک نسبت به دستگاه های دیگر کم مصرف بوده و در آن روغن نیز استفاده نمی شود همین امر موجب شده هزینه نگهداری در این نوع دستگاه تزریق پلاستیک کاهش یابد. هزینه خرید اولیه این نوع تزریق پلاستیک کم بوده و برای راه اندازی یک شغل پر سود خانگی مناسب می باشد. دستگاه تزریق کوچک دارای پمپ و مخزن برای خنک کردن می باشد و احتیاج به لوازم جانبی ندارد. هزینه ساخت قالب آن هم بخاطر ابعاد کوچک دستگاه کمتر می باشد.

+کاربرد دستگاه تزریق پلاستیک کوچک:

1-تولید قطعات پلاستیکی کوچک

2-تولید قطعاتی که دقت تولید بالایی دارند.

3-استفاده در مراکز آموزشی

4-تولید انبوه قطعات کوچک

+دستگاه تزریق پلاستیک عمودی:

دستگاه تزریق عمودی نیز یکی از پر طرفدارترین دستگاه تزریق پلاستیک می باشد که در ساخت قطعات کوچک استفاده شده و در مصارف خانگی کاربرد فراوان دارد. این دستگاه با وزن تزریق 40 گرم ارائه شده و در دو مدل دستی، نیمه اتوماتیک ساخته می شود.

+دستگاه تزریق پلاستیک دو رنگ:

جهت تولید محصولات پلاستیکی با دو رنگ مختلف دو روش مختلف وجود دارد:

اولین روش استفاده از دو قالب متفاوت ساخته شده و از دو دستگاه مجزا جهت تولید استفاده می گردد. به منظور تولید قطعات پلاستیکی دو رنگ در این روش قسمتی از محصول که دارای رنگ منحصربفردی است تولید می گردد و محصول مجددا در دستگاه دیگری قرار می گیرد که بخش دوم آن که از رنگی متفاوت است تزریق گردد.

این روش علاوه بر اینکه غیر استاندارد و منسوخ شده است، بسیار طولانی می باشد. بطور کلی دستگاه تزریق مواد پلاستیکی دو رنگ باید برای تزریق مواد رنگی پلاستیکی از سیلندر ماردون های جدا از هم استفاده کنند. از دستگاه تزریق پلاستیک دو رنگ برای تولید محصولاتی مانند مسواک و غیره استفاده می شود.

روش دوم جدید بوده و از دستگاه های تزریق پلاستیک دارای دو سیلندر ماردون، موسوم به دستگاه تزریق پلاستیک دو رنگ استفاده می گردد. دستگاه تزریق پلاستیک دو رنگ استفاده از دو سیلندر ماردون به صورت همزمان مواد دارای دو رنگ متفاوت را برای تولید محصول، داخل قالب تزریق می کند.

+دستگاه تزریق پلاستیک سرعت بالا:

در مقایسه با دستگاه های تزریق پلاستیک معمولی، دستگاه های تزریق پلاستیک سرعت بالا دارای ظرفیت مواد دهی، زمان خنک کنندگی و غیره می باشد. از دستگاه های تزریق پلاستیک سرعت بالا برای تولید انواع پریفرم، ظروف پلاستیکی جداره نازک و غیره استفاده می گردد. انواع دستگاه تزریق پلاستیک سرعت بالا چینی در ایران با قیمت بالاتری در مقایسه با ماشین آلات معمولی تزریقی به فروش می رسند.

 

*این شرکت آمادگی دارد تا با استفاده از تجارت ارزنده ی خود دستگاه های تولید تزریق پلاستیک از کشور های مختلف ازجمله چین،تایوان،کره،ترکیه و کشور های اروپایی برای شرکت های تولیدی تامین و وارد نماید.در ضمن کلیه ی امور واردات (ثبت سفارش،خرید،پرداخت خارجی،حمل کالا،ترخیص کالا)و همچنین نصب و راه اندازی ماشین آلات و خطوط تولید توسط این شرکت انجام خواهد شد.

*لطفا با ما درارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما در ارتباط باشید : 35 444 352 035