فیبر استخوانی چیست؟

 فیبر استخوانی محصولی پر کاربرد در صنایع مختلف الکتریکی و الکترونیکی است. این محصول در دینام ها و سایر بخش های تولیدکننده برق مورد استفاده قرار می گیرد. فیبر استخوانی نخ دار نوعی از این محصول است که در دارای مقاومت و دوام بالایی می باشد. خواص فیبر استخوانی به قدری گسترده است که باعث شده تا از آن به عنوان مهم ترین محصول در نیروگاه های تولید برق یاد شود.

فیبر استخوانی چیست؟

در بخش بالا گفتیم که فیبر استخوانی دوام و مقاومت بالایی در برابر فشار و حرارت دارد. اما علت این ویژگی ها چیست؟

فیبر استخوانی از ترکیب ویژه ای ساخته شده است که علاوه بر داشتن این خواصبه جذب کم ترین میزان آب  توسط این محصول هم منجر شده است. با توجه به کارایی این محصول در صنایع تولیدی و نیروگاه های برق، عدم جذب آب می تواند یک خصیصه خوب برای فیبر استخوانی به شما آید.شباهت فیبرهای استخوانی به فیبرهای نخ دار اغلب مورد توجه قرار می گیرد.

برای تولید این محصولات از ورق های رزین استفاده می شود. این ورق ها با پخته شدن در فشاری برابر با 2000 تن، ضمن آغشته شدن با فنولیک، فیبر استخوانی را تشکیل می دهند.

تفاوت فیبر نخ دار و فیبر استخوانی چیست؟

قبلا هم بیان کردیم که فیبر استخوانی شباهت خاصی به فیبر نخ دار دارد. اما تفاوت این دو محصول را نیز باید در نظر داشت. فیبرهای استخوانی قابلیت پانچ شدن، سوراخ کاری و تراشکار ندارند. در واقع شباهت این دو محصول به دلیل سخت بودن فیبر استخوانی درست مانند فیبر نخ دار است. اما این نوع محصولات برای برش کاری نیاز به دستگاه برش مخصوص دارند. چیزی که فیبر نخ دار به آن نیازمند نمی باشد.

در جدول زیر برخی از ویژگی های این دو محصول با یکدیگر مقایسه شده است:

فیبر نخ دار >  فیبر استخوانی مقاومت کششی
فیبر نخ دا  >  فیبر استخوانی مقاومت خمشی
فیبر نخ دار <  فیبر استخوانی مقاومت ضربه
فیبر نخ دار <  فیبر استخوانی مقاومت فشار
فیبر نخ دار >  فیبر استخوانی جذب آب

خواص فیبر استخوانی چیست؟

برخی از مزایا و ویژگی های مثبت فیبر استخوانی در خلال توضیحات ارائه سده در بخش های قبلی مقاله بیان شدند. اما این بخش به طور ویژه به بررسی این ویژگی ها اختصاص داده شده است.

مهم ترین مزایای این محصول عبارت است از:

 • مقاوم بودن در برابر فشارهای مکانیکی
 • مقاومت در برابر فشارهای الکتریکی
 • جذب آب پایین
 • تحمل دما تا 120 درجه سانتی گراد
 • مقاوم بودن در مقابل حلال های قوی شیمیایی و عدم حل شدن در آن ها
 • امکان بهره گیری از محصول در صنایع مختلف
 • کاربرد فیبر استخوانی چیست؟

  ما در بخش های قبلی برخی از موارد به کارگیری فیبر استخوانی را به شما معرفی کردیم. این کاربردها عبارت بود از استفاده در دینام ها و مولدهای الکتریکی.

  همچنین بیان کردیم که استفاده اصلی فیبر استخوانی در نیروگاه های تولید برق است. در اینجا به شما می گوییم که فیبر استخوانی برای چه موار دیگری کاربرد دارند.

  فیبرهای استخوانی در تولیدات و صنایع مختلف از جمله آن چه در زیر آمده به کار گرفته می شوند:

  1-هوا و فضا

  2-مخابرات

  3-صنایع خودرو سازی

*این شرکت آمادگی دارد تا با استفاده از تجارب ارزنده ی خود ورق فیبر مسی(استخوانی) را با کیفیت خوب و مناسب از کشور های مختلف ازجمله چین،تایوان برای شرکت های تولیدی تامین و وارد نماید.در ضمن کلیه ی امور واردات (ثبت سفارش،خرید،پرداخت خارجی،حمل کالا،ترخیص کالا)توسط این شرکت انجام خواهد شد.

*لطفا با ما درارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما در ارتباط باشید : 35 444 352 035